Звільнення Аласанії: що потрібно знати про скандал на Суспільному

Голову правління Національної суспільної телерадіокомпанії Зураба Аласанію кілька разів намагались звільнити з посади. 31 січня таки звільнили. У тому, чому так сталось та у чому тут скандал – розбирались журналісти 24 каналу.

Хто такий Зураб Аласанія?

Журналіст і медіа менеджер. Народився у грузинському місті Сухумі, з 1982 року живе в Україні. З 1996 року почав регулярну співпрацю із засобами масової інформації.

Читайте також: Голову Суспільного телебачення Аласанію раптово звільнили з роботи

З 25 березня 2014 року по 1 листопада 2016 – генеральний директор Національної телекомпанії України. У квітні 2017 року обраний на посаду Голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Хто його звільнив?

Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України. Цей орган займається тим, що наглядає за діяльністю суспільного мовника та визначає напрями його діяльності, обирає членів та голову правління Суспільного телебачення, обирає, хто займатиметься ревізією Суспільного. Все це наглядова рада робить на громадських засадах, тобто гроші їм за це не платять. До складу ради входять вісім представників фракцій та груп парламенту та вісім громадських організацій. Керівництво наглядової ради – голова, заступник голови і секретар наглядової ради.

Читайте також: Це політичне рішення, – член наглядової ради Суспільного про звільнення Аласанії

Станом на зараз, голова Наглядової ради НСТУ – Тетяна Лебедєва. Вона – почесний президент Незалежної асоціації телерадіомовників, екс-член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Тетяна Лебедєва ввійшла до складу наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань та асоціацій, а саме від сфери журналістики.

Заступник голови наглядової ради – Світлана Остапа. Раніше була заступником шеф-редактора видання «Детектор медіа», заслужена журналістка, член громадської ради при Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики; член громадської ради при Держкомтелерадіо, член Комісії з журналістської етики. У наглядову раду делегована від фракції «Самопоміч».

Читайте також: Аласанію звільнили із Суспільного: у соцмережах обурились рішенню наглядової ради

Секретар Наглядової ради НСТУ – Вадим Міський. Він – програмний директор ГО «Детектор медіа», громадський діяч, фахівець у галузі адвокації та медіа. Входив до складу Реанімаційного пакету реформ.

Про рішення щодо дострокового відсторонення Аласанії з посади голови правління Суспільного мовлення стало відомо 31 січня. Заступниця голови наглядової ради НСТУ Світлана Остапа на своїй сторінці у Facebook написала:

«Щойно Наглядова рада Суспільного більшістю голосів проголосувала за дострокове розірвання контракту з головою правління ПАТ НСТУ Зурабом Аласанією. 9 за, 3 проти».

Чому звільнили Аласанію?

От цього ми не знаємо – причини не озвучили, офіційного обґрунтування не надали, але обіцяли найближчим часом оприлюднити. Сам Зураб Аласанія заявив про порушення з боку членів Наглядової ради НСТУ під час голосування про дострокове розірвання контракту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *