ЄС зробив тривожну заяву про наслідки агресії Путіна на Азові

У Варшаві відбулася зустріч глави польського МЗС Яцека Чапутовіча і глави фінського МЗС Тімо Сойні, міністри закордонних справ обговорили агресію президента Росії Володимира Путіна біля Азовського моря і підкреслили загрози з боку Росії.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Polskie Radio.

Політики розмовляли, зокрема, про російсько-український конфлікт та загрозу для безпеки Європи. Яцек Чапутович звернув увагу на те, що одною із загроз для польської безпеки є «ревізіоністська політика Росії»:

«Росія, особливо останні її дії в басейні Азовського моря, це все показує, що не тільки для Польщі, але й для інших держав і міжнародних організацій, зокрема, ЄС, НАТО, ОБСЄ, Росія становить виклик».

Міністр закордонних справ Фінляндії Тімо Сойні, зі свого боку, наголосив, що причиною актутальної ситуації між Росією та Україною є нелегальна анексія Криму. В оцінці політика, ситуація на сході України та російська агресія на українські військові кораблі у Керченській протоці значно послабили безпеку у Європі, зокрема, в басейні Балтійського моря:

«Немає безпосередньої загрози з боку Росії для, скажімо, Фінляндії. Але хитання човном, гібридна загроза, впливи у кіберпросторі, непевність і тиск це все створило ситуацію, котра становить загрозу для нас всіх».

Міністр закордонних справ Фінляндії наголосив, що необхідно продовжувати політику санкцій проти Росії.

Нагадємо, що міністри закордонних справ країн ЄС у понеділок затвердили рішення щодо запровадження санкцій проти 9 осіб, відповідальних за організацію “виборів” в ОРДЛО.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *