Яким буде транш МВФ: у Нацбанку назвали можливу дату та суму

Національний банк України очікує, що перший транш в межах нової програми становитиме від 1,4 до 1,9 мільярдів доларів. Його очікують отримати до Різдва.

Про це повідомив журналістам голова НБУ Яків Смолій, пише УНІАН.

Читайте також: Бідність України, або про що не каже МВФ

24 канал писав, що засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду щодо надання Україні чергового кредиту відбудеться 18 грудня.

Ми очікуємо позитивного рішення за програмою стенд-бай на заміну чинній сьогодні програмі розширеного фінансування і очікуємо, що черговий транш надійде після прийняття рішення, тобто до Різдва,
– сказав Смолій.

За його словами, сума траншу становитиме від 1,4 до 1,9 мільярда доларів, однак це лише попередній прогноз. Остаточну суму узгодять на засіданні Ради директорів МВФ.

Раніше у Міжнародному валютному фонді заявили, що розгляд нової програми співробітництва з Україною буде можливим після того, як Верховна Рада затвердить державний бюджет на 2019 рік. Бюджет затвердили, тож і з призначенням засідання ради директорів МВФ не забарились.

Попри запровадження воєнного стану, Міжнародний валютний фонд позитивно оцінив перспективи взаємодії з Україною. Так, в інституції заявили про готовність працювати з Києвом за новою програмою Stand-By, а також зазначили, що ключові показники державного бюджету України на 2019 рік відповідають вимогам фонду.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *