Вчені знайшли причину падіння давньої цивілізації

Вчені з Британії визначили, чому 4200 років тому зникла Аккадська імперія, перша об’єднана шумерська держава на території Ірану та Іраку.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на IFLScience.

Вчені вивчили сталагміти в печерах Гол-е-Зард в іранських Альбурских горах, що утворився в період між 5200 і 3700 років тому. Дослідники знайшли різкі скачки кількості магнію в порівнянні з кальцієм 4510 і 4260 років тому. Ці зміни тривали 110 і 290 років, відповідно, перш ніж складу сталагміта повернувся до колишніх рівнів. Мала кількість кальцію говорить про те, що води було недостатньо.

Промисловість стародавніх цивілізацій іноді могла залишати геологічні сліди на планеті, але немає жодного механізму, з допомогою якого аккадці могли б впливати на такі віддалені печери. Тому, швидше за все, те, що викликало хімічні зміни, що призвело до падіння імперії, а не дії імперії змінили хімію віддалених печер.

«Ми давно підозрювали, що в цей час відбулася кліматична катастрофа, яка одночасно згубила не тільки шумерів, але і давньоіндійську та єгипетську цивілізації. Доказів цього, крім деяких суперечливих знахідок на березі Червоного моря і Оманської затоки, у нас не було», – розповів Стейсі Керолін з Оксфордського університету.

Відкладення Червоного моря і Оманської затоки, серед інших джерел, які раніше використовувалися для того, щоб припустити, що в Західній Азії в цей час був хоча б один великий посушливий період, але їх датування було дуже неточним. Сталагміти, з іншого боку, дають датування з похибкою 31 рік.

Таким чином, те, що зростання сталактитів і сталагмітів різко сповільнилося, свідчить про раптове і різке зменшення рівня опадів. Ця посуха тривала більше трьох сотень років, що збігається за часом з початком ери відродження Месопотамії і появи Вавилонії.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що вчені ламають голову над дивовижною знахідкою в Індонезії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *