У США схвалили виділення $1,3 млрд на будівництво стіни з Мексикою

Палата представників США схвалила проект бюджету, що передбачає 1,3 млрд доларів на будівництво стіни з Мексикою, а також низки відомств, що не працювали через шатдаун.

Про це інформує Reuters.

Раніше президент США Дональд Трамп пропонував Палаті підтримати виділення 5 млрд доларів.

У Білому домі попередили, що на такий бюджет Трамп може накласти вето.

Законопроект передбачає додаткові 300 млн доларів на обладнання огорожі на кордоні відеокамерами та іншими засобами захисту.

Демократи, зокрема спікер Палати Пелосі, зазначили, що стіна на кордоні з Мексикою не має жодного стосунку до політики, тому виступають проти такої ідеї. Натомість республіканці відмовки демократів назвали «політичним театром».

Тепер законопроектам необхідно одержати схвалення Сенату, більше половини місць у якому займають республіканці.

Нагадаємо, ідею збудувати стіну на кордоні з Мексикою Трамп озвучував ще у часи передвиборчої компанії. Він заявляв, що через мексиканський кордон до Сполучених Штатів прибувають самі злочинці.

У січні 2017 Трамп додав, що всі витрати з будівництва Америка відшкодує пізніше, натомість у Мексиці відповіли, що не «платитимуть за цю дурну стіну».

Пізніше The Washington Post повідомила, що проект коштуватиме державі 33 млрд доларів.

У грудні 2018 року Трамп пообіцяв зупинити роботу уряду, якщо будівництво стіни не профінансують. Після цього деякі державні установи зупинили роботу, бо законодавці не змогли знайти вихід із бюджетного глухого кута.

Президент США пообіцяв урядовий шатдаун, якщо демократи не погодять виділення коштів. Крім цього, Трамп пригрозив закрити кордон із Мексикою, якщо Конгрес не виділить коштів на будівництво.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *