Трамп заявив про можливість воєнного втручання у Венесуелу: що відповіли у Мадуро

Президент Америки Дональд Трамп не відкидає військового втручання США у Венесуелу, де розпочалася нова хвиля протестів людей, які вимагають від Ніколаса Мадуро піти у відставку.

Таку заяву зробив президент США у програмі «Face the Nation» на CBS, повідомляє сайт The Hill

Переворот у Венесуелі: причини кризи та до чого тут Росія з Україною – читайте у матеріалі 24 каналу

На запитання щодо можливого застосування військової сили у Венесуелі, Дональд Трамп відповів: «Ну, я би не хотів цього говорити, але це можливо».

Він також повідомив, що президент Венесуели Ніколас Мадуро просив його про зустріч кілька місяців тому, але Трамп відхилив її. Свою відмову Трамп пояснив так: «я вирішив, що не варто цього робити, оскільки у Венесуелі відбувається дуже багато жахливих речей.

Своєю чергою, у Венесуелі заявили, що не сприймають заяв Трампа. 

Ці заяви американського лідера є неприйнятними. Їх підгрунтям є бажання оволодіти багатими ресурсами Венесуели,
– сказала
віце-президент країни Делсі Родрігес.

Вона висловила впевненість, що уряд Венесуели здатен вирішити політичну кризу без втручання ззовні, мирним шляхом і відповідно до конституції.

Венесуела Мадуро Родрігес
Венесуельський диктатор Мадуро зі своїм віце-президентом Делсі Родрігес

«Суверенітет не обговорюється, суверенітет захищається», – наголосила Родрігес. За її словами, Венесуела зможе відповісти, якщо на неї буде здійснено напад будь-звідки.

Що відбувається у Венесуелі:

  • 23 січня 2019 року протестувальники вийшли на багатотисячний мітинг із вимогою скинути диктатора Ніколаса Мадуро.
  • Лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе «тимчасовим президентом» країни, а свою підтримку опозиційному лідеру висловили США, Канада, Бразилія, Парагвай, Колумбія, Перу, Чилі, Україна, Великобританія, Німеччина, Нідерланди, Іспанія і Франція.
  • На бік Мадуро став очільник Кремля Володимир Путін та президент Білорусі Олександр Лукашенко.
  • На підмогу Мадуро приїхали найманці «Вагнера», аби охороняти диктатора від протестувальників (цю інформацію 24 каналу підтвердили в українських правоохоронних органах), у Росії ж все заперечують.
  • В ході протестів та сутичок із поліцією загинуло щонайменше 35 людей, затримали близько 900 активістів.

До якого стану довів Венесуелу Мадуро?За шість років перебування Мадуро при владі національна валюта – болівар – девальвувала гігантськими темпами: наприкінці 2018 рівень інфляції сягнув 1 мільйона 300 тисяч відсотків. Жителі Венесуели потерпають від нестачі продуктів: у периферійних районах країни бідняки змушені їсти котів, собак та щурів. З країни виїхало майже три мільйони громадян, що більше, ніж 10% усього населення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *