Світ сьогодні відзначає День прав людини

День прав людини відзначається щорічно 10 грудня – саме у цей день в 1948 році Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила Загальну декларацію прав людини.

До поняття «Права людини» людство прийшло не відразу. Вперше про права особистості заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо. Пройшло ще майже два сторіччя, перш ніж людство дозріло до поняття і прийняття загального кодексу прав людини. 10 грудня 1948 року Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші). У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Декларація не носить обов’язкового характеру. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент у даному питанні. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини.

Сьогодні у штаб-квартирі ООН відбудеться панельна дискусія присвячена питанням актуальності Загальної декларації прав людини для сучасних проблем прав людини, пов’язаних з нерівністю, зміною клімату і новими технологіями.

Нагадаємо, у центрі австрійської столиці біля Віденської опери пройшла акція на підтримку українських політв’язнів, утримуваних у російських тюрмах.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *