Побиття, погрози: Експерт заявила, що наступний рік буде ще «жорсткішим» для свободи слова

З наближенням виборів порушення свободи слова в Україні стають дедалі жорсткішими.

Про таку негативну тенденцію це під час прес-конференції 7 вересня розповіла виконавчий директор ГО «Інститут масової інформації» Оксана Романюк, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

За її словами, з початку року в Україні зафіксовано 188 порушень свободи слова. Дійсно, вона додала, що це трохи менше, ніж спостерігалося у минулому році, але порушення стали агресивнішими.

«Напади, перешкоджання, побиття, погрози. На жаль, ми це спостерігаємо практично у всіх регіонах. І напади здійснюються тими людьми, які не зацікавлені в тому, щоб їх критикували, – сказала Оксана Романюк. – Наступний рік буде ще жорсткішим».

Також експерт зазначила, що за останні п’ять років в країні вони фіксують » шалений ріст джинси, політичних замовних матеріалів, політизацію контенту».

На думку шеф-редактора проекту «Детектор медіа» Наталії Лигачової, у редакційних колективів  сьогодні немає готовності виступати проти жорсткої цензури власників медіа. При цьому вона розкритикувала за «чорнуху» на можливих кандидатів у президенти Юлію Тимошенко і Анатолія Гриценко телеканал «Прямий», за яким, на її переконання, стоїть президент Петро Порошенко.Народний депутат Вікторія Сюмар (фракція «Народний фронт») також висловилася з приводу політичної реклами в ефірі українських телеканалів:

«Власники великих телеканалів сьогодні зробили свою ставку на кандидатів в президенти, розклали яйця в різні кошики і забезпечують підтримку різним кандидатам».

Нагадаємо, після спроби закрити для журналістів кулуари в Раді запропонували вилучати у них відео.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *