НАЗК виявило в декларації судді Вищого спецсуду недостовірних даних на 1 млн грн

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило в ході перевірки декларації колишнього судді Вищого спеціалізованого суду України Євгена Літвінова за 2015 рік недостовірних відомостей на 927 тис. гривень.

Перевірку було проведено за зверненням юристів Bihus.Info.

НАЗК перевіряло декларацію судді більше року – з 4 квітня 2017-го. За її результатами не лише підтвердилася наявність у судді незадекларованої квартири в Краматорську, що було підставою для перевірки. Також у декларації судді було виявлено й інші порушення.

Так, суддя вказав, що його дружина володіє земельною ділянкою і будинком на 248 кв. м у Вишгороді. Проте у висновку НАЗК вказується, що право власності на цю нерухомість було припинено ще у 2013 році, а власником як земельної ділянки, так і будинку є третя особа.

Враховуючи, що загальна вартість ділянки та будинку складає 920 тис. гривень, а ціна незадекларованої квартири – 7,5 тис. гривень (відповідно до договору 2005 року), загальна сума, на яку відомості в декларації відрізняються від достовірних – понад 927 тис. гривень.

Таким чином, НАЗК вбачає в діях Літвінова ознаку кримінального правопорушення, передбаченого статтею 366-1 (Декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України. Відповідний висновок скеровано в Національне антикорупційне бюро.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *