МВС: Кілограм гречки від кандидата у президенти – це не підкуп

Радник міністра внутрішніх справ, член координаційного штабу Міністерства внутрішніх справ із забезпечення правопорядку на виборах Іван Варченко заявив, що подарунок від кандидата у президенти у вигляді кілограма гречки не вважається підкупом виборця.

Згідно із законодавством, кандидати мають право роздавати виборцям лише сувенірну продукцію та канцелярію, повідомив радник міністра внутрішніх справ під час брифінгу, передає УНІАН.

За словами Варченка, подарунок виборцю вартістю понад 3% від розміру прожиткового мінімуму (60 гривень) розцінюється законодавством як його підкуп. Він зазначив, що юридично не розцінюється підкупом виборця надання громадянину від імені кандидата у президенти одного кілограма гречки, який коштує менш ніж 60 гривень. Крім того, радник міністра внутрішніх справ додав, що теж саме стосується і будь-яких інших харчових продуктів або речей, що коштують дешевше за 60 гривень.

Слід зазначити, що у Верховній Раді було зареєстровано законопроект, відповідно до якого, пропонується встановити, що підкупом виборця є надання будь-яких харчових продуктів від імені кандидата у президенти на будь-яку суму.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про спроби розгорнути в Україні масштабний підкуп виборців напередодні виборів президента.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *