Головні новини 5 березня: гучне вбивство у Києві, продовження історії з корупцією в «оборонці»

У Києві невідомий у поліцейській формі вбив бізнесмена Сергія Кисельова – власника ювелірної фірми. НАБУ відкрило нову справу щодо розкрадань в українському оборонному секторі. Журналіст Дмитро Гордон поскаржився правоохоронцям на погрози вбивством від «свободівки» Ірини Фаріон. Такими були головні новини 5 березня в Україні та світі.

Вбивство бізнесмена в Києві

У Києві чоловік у поліцейській формі пострілом у голову вбив бізнесмена Сергія Кисельова – власника ювелірної фірми. Кисельов раніше був пов’язаний зі скандальною справою «діамантових прокурорів».

Читайте також: Що міг знати Сергій Кисельов про «діамантових прокурорів»: пояснення Сакварелідзе

У чому суть справи «діамантових прокурорів»? У 2015 році після обшуку в Головному слідчому управлінні Генпрокуратури затримали першого заступника начальника ГПУ Володимира Шапакіна та заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця. Вони вступили у корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 мільйони 150 тисяч гривень. У Шапакіна вилучили 500 тисяч доларів, а в Корнійця – багато ювелірних виробів, 65 діамантів і автомат Калашникова. Після цього скандальних прокурорів почали називати «діамантовими».

Як Сергій Кисельов був причетний до справи «діамантових прокурорів»? Бізнесмен був власником ювелірної фірми ТОВ «ЮВК-Агат». Він не погодився ділитися своїм бізнесом із прокурорами, чим накликав на себе позапланову «перевірку». Внаслідок неї у 2010 році в Кисельова вилучили понад 500 кілограмів золота, понад 50 кілограмів банківського золота, близько 300 кілограмів срібла та діаманти з іншим коштовним камінням. Про подальшу долю коштовностей бізнесмен нічого не знав.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *