Довічне ув’язнення за аборт: в штатах Америки прийняли резонансний закон – зірки протестують

В американському штаті Джорджія прийняли «закон про серцебиття», який забороняє жінкам робити аборти на терміні більше, ніж шість тижнів. Губернатор штату, республіканець Брайан Кемп 7 травня підписав закон, який набере чинності 1 січня 2020 року. Натомість в Алабамі підготували також закон про заборону переривання вагітності, але набагато жорстокіший. Читайте подробиці у матеріалі LifeStyle 24.

З початку 2019 роки «закони про серцебиття» були прийняті в декількох американських штатах: Міссісіпі, Кентуккі, Огайо, Джорджії, а в Алабамі він відрізняється особливою жорстокістю до прав жінок. Законодавці в ряді інших штатів, в тому числі в Теннессі, Міссурі, Південній Кароліні, Флориді, Техасі, Луїзіані та Західній Вірджинії розглядають аналогічні ініціативи.

Читайте також: Мені досі сняться жахи, – Міла Йовович зізналася, що пережила екстрений аборт

АЛАБАМА:

«Жінок каратимуть за аборт навіть в разі зґвалтування чи інцесту»

Що відомо: Сенатори американського штату Алабама ухвалили законопроект про заборону абортів на будь-якому терміні вагітності. За такий законопроект проголосували 25 осіб, проти були лише шестеро. Про це пише BBC. Винятками можуть стати лише деякі обставини, при яких є загроза життю матері.

Лікарів можуть ув’язнити до 99 років за процедуру аборту

Закон стане кримінальним злочином класу А. За нього лікарів можуть засудити до 99 років за фактичне проведення процедури і до 10 років тюремного ув’язнення за спробу переривання вагітності. Додамо, що при цьому жінку, що робить переривання вагітності, не притягатимуть до кримінальної відповідальності.

Наразі документ має підписатися губернатором-республіканцем Кей Айві, яку ЗМІ називають противницею абортів.

«Я маю довіряти вашій гвинтівці, але ви не можете довірити мені мою ваг*ну» / Instagram / @youcant_seeme_

ДЖОРДЖІЯ: 

«Закон проти абортів дозволяє карати жінок і лікарів на довічне ув’язнення і навіть смертною карою»

Що відомо: 7 травня 2019 року губернатор Брайан Кемп підписав законопроект про «серцебиття» який криміналізує аборт на терміні вагітності від шести тижнів. За законом, плід всередині матері вважатиметься фізичною особою, а аборт – навмисним вбивством, за яке можуть покарати на довічне ув’язнення і навіть смертною карою. Про це пише видання Vox.

Що буде, якщо жінка зробить аборт за межами штату?

Жительку Джорджії, що зробить аборт за межами штату, звинуватять у змові з метою вбивства, і покаранням стане тюремне ув’язнення терміном до 10 років. Таке покарання не уникнуть й ті, хто допомогли жінці поїхати на аборт.

Читайте також: Заборона на аборт: акторка Еван Рейчел Вуд закликала зробити вазектомію обов’язковою

«Довірте мені моє тіло»: реакція на закони про заборону абортів

На вулиці вийшли активісти з протестами у костюмах з серіалу «Розповідь служниці», у якому розповідається про те, як в майбутньому влада військових контролює репродуктивні функції жінок, здатних народжувати.

Довічне ув'язнення за аборт: в штатах Америки  прийняли резонансний закон – зірки протестують
Жінки виходять на протести у костюмах з серіалу «Оповідання служниці» / Getty Images

«Чоловіки не знають про жіноче тіло нічого, крім того, що їм від нього треба»

Член Палати представників США від демократів Олександрія Окас-Кортес сказала, що при шеститижневому терміні вагітності затримка може становити близько двох тижнів. Відтак жінка, у якої затримка, може навіть не знати, що вона вагітна.

6 тижнів вагітності = два тижні затримки. Чоловіки, які пишуть такі закони, нічого не знають про жіноче тіло, крім того, що їм від нього треба. Не так уже й рідко, що у жінки затримка, але вона не вагітна,
– заявила Окас-Кортес.
 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *