КУРСИВ Новости Журналістка, яка поставила неприємне запитання Порошенку, розповіла подробиці свого звільнення

Журналістка, яка поставила неприємне запитання Порошенку, розповіла подробиці свого звільнення

Журналістка Марина Барановська, яку було звільнено з видання «Детектор медіа» (ДМ) після того, як вона поставила чинному президенту Петру Порошенку незручне запитання, розповіла подробиці свого звільнення.

Про це журналістка повідомила на Facebook, відзначивши, що фільм «Один день з президентом» не став причиною її звільнення.

«Я говорю: з моменту, коли я озвучила своє питання на цій прес-конференції, ставлення до мене особисто і до моєї роботи з боку керівниці ДМ Наталії Лігачової змінилося радикально і різко. Свідками цього були члени колективу ДМ, але я вже не сподіваюся отримати підтримку від своїх екс-колег», – написала Барановська.

Журналістка зазначила, що вперше почула, що заслуговує на звільнення від Лігачової, коли подзвонила їй, аби сказати, що вона разом зі своєю колегою зняла класний матеріал і збирається їхати до редакції для підготовки публікації. Однак її керівниця відзначила, що ексклюзив публікувати не треба.

«Пару слів про те, як ДМ подав новину з прес-конференції. Захід розпочався о 15:00, тривав 2 години, своє питання я задала близько 16:00. Новина на УП під заголовком «Не цукор – Порошенко запросив журналістку подивитися, як живе» з’явилася о 16:16. Я не мала відношення до виробництва саме новин на «Телекритиці» або ДМ, але роками бачила, як тільки якийсь журналіст ставав ньюсмейкером, наша редакція намагалася першою взяти у нього коментар. На цей раз, коли я, журналістка ДМ, стала ньюсмейкером, і про це написали всі, моє видання не поспішало і моїх коментарів не потребувало. Нарешті о 18:10 було знайдено рішення: новину дали на підсайті MediaLife. Не пам’ятаю точно, чи була взагалі ця новина в стрічці на головній сторінці ДМ», – згадує журналістка.

За словами Барановської, на наступний день після прес-конференції Наталія Лігачова, з якою вони знайомі 10 років, запросила її до свого кабінету, щоб пояснити, що міжнародна практика не передбачає такого вільного поводження журналіста на подібних заходах, що «це немислимо і в будь-якому іншому виданні цього не стали б терпіти». Після цього Лігачова виставила журналістку зі свого кабінету і звела до мінімуму спілкування з нею.

Незважаючи на всі складності відносин з керівником, Марина Барановська все ж вирішила зробити фільм «Один день з президентом», тим більше, що президент запросив її переконатися, що його життя не цукор. Далі журналістка розповідає, що нелегко дався і монтаж цього фільму. У результаті все вилилося в її звільнення.

Нагадаємо, Барановську звільнили з видання «Детектор медіа».