КУРСИВ Новости Зеленський доручив розробити механізм надання другого громадянства етнічним українцям

Зеленський доручив розробити механізм надання другого громадянства етнічним українцям

Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ розробити механізм надання громадянства етнічним українцям, які живуть в інших країнах.

Про це повідомляє Офіс президента у Facebook.

Зазначається, що в офісі Зеленського із сумом та обуренням сприйняли звістку щодо продовження арешту 24 українським морякам, а також підписання президентом РФ Володимиром Путіним  указу про спрощений порядок надання російського громадянства українцям, які живуть чи раніше жили на Донбасі.

«Ми вважаємо, що цей крок створює додаткові перешкоди на шляху до деескалації конфлікту та реінтеграції Донбасу, прихильність до яких керівництво Росії неодноразово декларувало. Зі свого боку президент України доручає МЗС розробити механізм надання українського громадянства як другого для етнічних українців з дружніх нам країн, які прагнуть долучитися до розвитку своєї історичної батьківщини», – йдеться у заяві.

Зазначається, що також Зеленський доручив розробити механізм спрощеного надання українського громадянства людям, які потерпають від порушення прав і свобод у своїх країнах.

Як повідомлялося раніше, 17 липня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок надання громадянства РФ жителям всієї території Луганської і Донецької областей, а не тільки території ОРДЛО,