КУРСИВ Новости Замість відомого книжкового ринку з’явиться черговий ТРЦ

Замість відомого книжкового ринку з’явиться черговий ТРЦ

На місці книжного ринку "Петрівка" зведуть торговий центр, який має бути "не вище дев'яти поверхів". Кінцеву висоту будівлі визначать в проєктній документації.

Департамент містобудування та архітектури КМДА видав містобудівні умови та обмеження на проєктування ТРЦ на частині території речового і книжкового ринку "Петрівка", пише КиевVласть.

Забудувати планують ділянку площею трохи менше одного гектара. Згідно з містобудівними умовами і обмеженнями, висота комплексу не повинна перевищувати 26 метрів (приблизно дев'ять поверхів). Кінцеву висоту будівлі визначать лише в проєктній документації.

Частина ділянки потрапляє в межі історичного ареалу, тому проєктування має враховувати "Закон про захист культурної спадщини". Ділянка потрапляє в зону закладів комунального господарства, інженерних споруд тощо. Для будівництва потрібен дозвіл "Київського метрополітену".

У 2001 році землі на вулиці Вербовій передали в оренду ООО "Солідарність". Компанія пов'язана з Ігорем Вільдманом, депутатом Київради трьох скликань, екс-замміністром екології. Вільдмана називають "власником Петрівки". Формально він ним не є. Його підозрювали у тіньових зборах з приватних підприємців на ринку та інших порушеннях. Пізніше землю переоформили на фірму "Б.В", яка належить Вільдману і якій видали містобудівні умови на будівництво ТРЦ.

Про плани будівництва ТРЦ на місці ринку йшлося ще в 2011 році.