КУРСИВ Новости Загибель екіпажу АС-12: що загорілося під водою у Північному морі

Загибель екіпажу АС-12: що загорілося під водою у Північному морі

В результаті пожежі на російському глибоководному човні АС-12 в Баренцевому морі, загинули 14 моряків-підводників, експерти роблять припущення на якому саме човні сталася трагедія.

Про це ссобщает НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ВВС.

На даний момент, в умовах відсутності офіційної інформації, є дві основні версії – що аварія сталася на атомному глибоководному підводному човні АС-12 (атомна глибоководна станція) проекту 10831, що отримала неофіційну назву “Лошарік”.

Російські фахівці заявляли, що цей апарат, хоча і належить міністерству оборони, призначений для наукових досліджень. В американських ЗМІ звучала версія про можливе застосування цього апарату для підводних диверсій.

Згідно другої версії – аварії нібито зазнала АПЛ “Оренбург”, яка вважається носієм таких глибоководних апаратів.

Журналісти зв’язалися з жителем Североморська, який стверджує, що бачив човен після аварії.

“О 20:30 оголосили тривогу силам флоту. О 01:00 підводний човен сам підійшов до причалу в Сєвероморську”, – розповів він.

“Три відсіки затоплено, в першому 13 чоловік на перестукування не відповідали. Коли змогли дістатися до відсіку, встановили, що всі загинули”, – розповів чоловік.

Нагадаємо, раніше прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що частина інформації про загибель моряків-підводників є держтаємницею.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.