КУРСИВ Новости З храму УПЦ КП в Симферополі мародери із ФСБ вивезли ікони, хрест, посуд

З храму УПЦ КП в Симферополі мародери із ФСБ вивезли ікони, хрест, посуд

У Сімферополі російські судові пристави за підтримки силовиків вивезли церковне начиння з храму св. рівноапостольних князів Ольги та Володимира Української православної церкви Київського патріархату.

Про це повідомляє Крим.Реаліі у четвер, 31 серпня, з посиланням на архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента. За його словами, пристави забрали хрест, церковний посуд, раритетні ікони, столовий посуд з порцеляни і богемського кришталю, які були подаровані церкви, а також килими.

При цьому опис речей не складався, архієпископу не пропонували підписати будь-якого акта про вилучення церковного майна.

У числі вилученого було майно з Каплиці в ім’я Христа Спасителя і майно з закритого раніше севастопольського храму, зазначив архієпископ Климент.

У Міністерстві культури України захоплення храму Української православної церкви Київського патріархату в включеному Криму поки не коментують.

Вранці 31 серпня російські спецслужби заблокували храм св. рівноапостольних князів Ольги та Володимира Української православної церкви Київського патріархату в Сімферополі. При блокуванні храму пошкодили руку архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента.

Як повідомив директор державного підприємства «Національне газетно-журнальне видавництво» Андрій Щекун, майно українського храму в Криму піддалося псуванню.

Підконтрольна Росії виконавча служба в Криму поки не коментує те, що відбувається.

В Українській православній церкві Київського патріархату обурені діями російських силовиків, які блокують сімферопольський храм УПЦ КП і застосували силу до архієпископа Климента в анексованому Криму. Про це йдеться в заяві Патріархії, яка назвала дії російських силовиків «нечестивими», і висловила в зв’язку з цим «рішучий протест».

Після анексії Криму Росією підконтрольна Кремлю влада захопила частину будівель Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату. Архієпископ Сімферопольський і Кримський Української православної церкви Київського патріархату Климент закликав світову спільноту до захисту національних, культурних і релігійних прав громадян України в Криму.

Велика частина православних храмів і громад Криму і Севастополя наразі захоплені УПЦ Московського патріархату.

«Аргумент»