КУРСИВ Новости У разі скасування націоналізації «ПриватБанку» державі доведеться надрукувати 100 млрд грн – НБУ

У разі скасування націоналізації «ПриватБанку» державі доведеться надрукувати 100 млрд грн – НБУ

Якщо в підсумку суди визнають націоналізацію «ПриватБанку» незаконною, то держава повинна буде сплатити вкладникам понад 100 млрд гривень, які необхідно буде надрукувати.

Про це заявив голова Національного банку Яків Смолій під час засідання Ради національної безпеки і оборони, передає Громадське.

Він зазначив, що законом не передбачена процедура повернення націоналізованих активів попереднім власникам.

«Але якщо те рішення, яке було прийняте в 2016-му (націоналізація – Ред.), буде обернене, нам доведеться виплатити вкладникам понад 100 млрд гривень. Це будуть емісійні кошти (НБУ доведеться додрукувати ці гроші – Ред.). Вони можуть суттєво вплинути на інфляцію. Також ми не можемо зараз зпрогнозувати, як це вплине на курс», – пояснив Смолій.

Як зазначається, йдеться про кошти, які виплачують в межах програми державного гарантування вкладів фізичних осіб у разі, якщо банк збанкрутує.

У Нацбанку вважають, що зміна власника банку призведе до того, що держава муситиме забрати 155 млрд гривень, якими дофінансовувала «ПриватБанк» одразу після націоналізації у 2016 році. Як наслідок, «ПриватБанк» стане банкрутом, що й призведе до його подальшої ліквідації із виплатою 100 млрд вкладникам.

Нагадаємо, 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов бізнесмена Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету міністрів щодо націоналізації «ПриватБанку», визнавши її незаконною.

Судовий процес проходив у закритому режимі за клопотанням НБУ через наявність банківської таємниці. З огляду на цей факт, рішення суду не підлягає оприлюдненню.

Президент Петро Порошенко попросив Генеральну прокуратуру і Службу безпеки України вивчити можливість притягнення до кримінальної відповідальності суддів Окружного адміністративного суду Києва, який визнав незаконною націоналізацію «ПриватБанку».