КУРСИВ Новости У Києві з нагоди Дня прикордонника закладено капсулу з посланням майбутнім поколінням

У Києві з нагоди Дня прикордонника закладено капсулу з посланням майбутнім поколінням

30 квітня персонал Державної прикордонної служби відзначив День прикордонника та 101-у річницю створення прикордонної охорони України. З цієї нагоди сьогодні, 2 травня, у Києві біля пам’ятника «Захисникам кордонів Вітчизни усіх поколінь» та пам’ятного знаку «Сто років Прикордонній службі України» відбулося урочисте закладання капсули часу з посланням майбутнім поколінням охоронців кордону.

Про це повідомляє відділ по роботі із ЗМІ адміністрації державної прикордонної служби України.

«Сьогодні ми заклали послання нашим нащадкам. Це своєрідний зв’язок поколінь охоронців державних рубежів – минулих, нинішніх і майбутніх… І це справді символічно! У цей час воїни у зелених беретах разом з Українським народом продовжують гідно боронити рідну землю», – сказав під час урочистих заходів Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал.

«На жаль, в боях з окупантом загинули 70 наших побратимів, 5-ть – вважаються зниклими безвісти», – додав Голова служби.

Фото: ДПСУ

Фото: ДПСУ

Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника та вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх воїнів, які віддали своє життя за Україну.

«Сучасні прикордонники – це поколінням патріотів, які пишуть новітню історію держави, захищаючи її незалежність та право на гідне європейське майбутнє. Впевнений, що за сприяння цивілізованого світу ми переможемо ворога, відновимо кордони і принесемо мир в Україну. Слава прикордонникам! Слава Україні!» – наголосив Голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал.

Під час урочистих заходів Цигикал нагородив прикордонників відомчими нагородами та зазначив, що незважаючи на всі труднощі, служба подовжує системно розвиватися та виконувати цілий спектр завдань правоохоронного характеру.

Загалом у минулому році співробітники Держприкордонслужби оформили близько 100 мільйонів подорожуючих та 20 мільйонів транспортних засобів. Припинили діяльність 144 злочинних груп. Виявили 3 тис. кримінальних та 77 тис. адміністративних правопорушень. Затримали і не пропустили 8 тисяч нелегалів. Вилучили 668 одиниць зброї, 22 тис. боєприпасів, 60 кг вибухівки, майже півтонни наркотиків і психотропів. Сума затриманих товарів сягнула 300 млн грн.