КУРСИВ Новости Обрано країну 2018 року за версією журналу The Economist

Обрано країну 2018 року за версією журналу The Economist

Англійський журнал The Economist щороку складає рейтинг країн із найбільшим прогресом у розвитку демократії, у 2018 році першою у цьому списку стала Вірменія.

Про це повідомило видання The Economist.

Читайте також: Думки місцевих мешканців про вибори у Вірменії: чи переможуть прихильники Росії

При формуванні рейтингу журналісти найбільше звертали увагу на те, як країни вдосконалювалися впродовж року.

 Країною року стане не найвпливовіша чи найбагатша нація, ані країна з найсмачнішою їжею (пробач, Японіє). Цьогорічна премія відзначає прогрес,
– наголосили в The Economist.

Редакція відзначила демократичні перетворення у Вірменії, які вдалося здійснити без жертв. Проте наголосила, що ще не вирішено неприємний територіальний конфлікт з Азербайджаном, який може спалахнути знову.

У The Economist зазначили, що успішна робота впродовж одного року не є гарантією майбутнього успіху й навели приклад торішнього переможця – Франції, яку нещодавно сколихнула хвиля протестів, та переможця 2015 року М’янми, яка зараз «переживає кривавий регрес».

Протести у Франції
Протести у Франції

До трійки лідерів увійшли також Малайзія, у якій на виборах до парламенту віддали більшість опозиційній силі та Ефіопія, прем’єр-міністром якої став демократичний політик та реформатор Абія Ахмед.

Нагадаємо, 9 грудня у Вірменії відбулись дострокові парламентські вибори. Перемогу вирвав політичний блок Ніколи Пашиняна «Наш крок».