КУРСИВ Новости Новообраний глава ДБР виявився людиною Пашинського

Новообраний глава ДБР виявився людиною Пашинського

Журналіст Володимир Бойко на своїй сторінці в Facebook заявив, що новообраний глава Державного бюро розслідувань Роман Труба насправді є людиною народного депутата від «Народного фронту» Сергія Пашинського, а не як раніше писали ЗМІ – людиною глави РНБО Олександра Турчинова. Хоча саме Турчинов дав Порошенко гарантії лояльності Труби.

Автор нагадує, що після втечі Януковича Турчинов став в.о. президента України, а Пашинський очолив при ньому Адміністрацію Президента і домігся призначення начальником Головного слідчого управління Генпрокуратури свого кума Ігоря Щербину (у Пашинського та Щербини давня історія стосунків — ще з тих часів, коли заступник голови правління «Ощадбанку» Пашинський був заарештований за розкрадання 4 млн дол і 1,7 млн грн., але незабаром вийшов на свободу, оскільки справу розслідував слідчий Щербина). А вже Щербина підтягнув до Києва і за допомогою Пашинського влаштував на посаду начальника Управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури прокурора Пустомитівського району Львівської області Трубу.

Саме Труба, знімав арешт з рахунків Арбузова (точніше – домовлявся з суддею Печерського райсуду Підпалим про зняття арешту) і готував листа Генпрокуратури про те, що українська влада не має жодних претензій до Арбузова, Клюєва та Злочевського. Бойко в ті часи очолював Консультативну раду при Генпрокуратурі і каже, що Труба мав репутацію людини, який відповідає за » обілєчіваніє» вигнанців.

За словами журналіста, начальником одного з департаментів майбутнього Державного бюро розслідувань Пашинський планує призначити колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, зокрема Кулик повинен взяти на себе розслідування злочинів, скоєних директором НАБУ Ситником. Кажуть, що Порошенко вже дав згоду на це призначення.

Раніше повідомлялося про те, що в четвер, 16 листопада, конкурсна комісія обере керівника ДБР за протекцією глави РНБО Олександра Турчинова, яким стане Роман Труба.