КУРСИВ Новости На запуску експресу «Київ-Бориспіль» поцупили десятки мільйонів гривень

На запуску експресу «Київ-Бориспіль» поцупили десятки мільйонів гривень

Роботи в рамках проекту «Організація залізничного пасажирського сполучення м. Київ – міжнародний аеропорт «Бориспіль» було реалізовано багато різних схем, найбільшою з яких – розробка спеціального квиткового сервісу, повідомляє Дзеркало тижня.

Після призначення на посаду директора «Південно-Західної залізниці» Романа Веприцького, який ніколи раніше не працював у цій сфері, на тендерах з благоустрою та облаштування «Бориспільського експресу» почала вигравати компанія ТОВ «Рілейд». Це підприємство, яке зареєстроване в київській квартирі, за кілька місяців отримало державних контрактів на 28 млн гривень. З цієї суми 14 млн грн було виділено на роботи з виготовлення, монтажу та фарбування металевих конструкцій галереї, влаштування перильних огорож та накриття навісів пасажирської платформи, 6 млн – на виготовлення навісу залізничної платформи, 2,8 млн – на спорудження земляного полотна залізничних колій і 4,6 млн – на благоустрій та озеленення територій.

Також «Південно-Західна залізниця» без тендеру уклала договір з нікому невідомою компанією ТОВ «Петро Сервіс» прямий контракт на 3 млн грн на облаштування турнікетів для зони перед посадкою в експресу. Ця фірма зареєстрована в Харкові на пр-т Московський, 199 і раніше ніколи не отримувала державних контрактів.

Щодо схеми з розробкою спеціального квиткового сервісу, то відомо, що залізниця має квитковий сервіс booking.uz.gov.ua, розроблений ще в 2017 році за 6,5 млн гривень. Цей квитковий сервіс забезпечує можливість купівлі електронного квитка на всі маршрути залізниці крім маршруту експресу Київ – «Бориспіль». На залізниці вирішили створити окремий сервіс за 21 млн грн, що в три з половиною рази дорожче, ніж сервіс для інших маршрутів країни.

Розробниками нового сервісу стало ТОВ «Віртуальні технології та системи», у якого не було навіть конкурентів на тендері. Тепер новий сервіс для «Бориспільського експресу» розміщений на домені travel.uz.gov.ua. Однак, після публікації посилання на цей сайт, який виявився майже точною копією загального сервісу «Укрзалізниці» booking.uz.gov.ua, доступ до нього раптово зник.

Знайдіть відмінності у сайтів travel.uz.gov.ua за 21 млн грн і booking.uz.gov.ua за 6,5 млн грн:

Нагадаємо, новий експрес з Києва в аеропорт «Бориспіль» вже двічі ламався протягом тижня.