КУРСИВ Новости Медведчук продає свій нафтопровод в Україні і свою резиденцію під Києвом

Медведчук продає свій нафтопровод в Україні і свою резиденцію під Києвом

Голова політради партії "Опозиційна платформа — за життя" та кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук продає свій маєток та землю під Києвом.

Як повідомляє "Центр протидії корупції", оголошення розмістили в закритій групі ріелторів 14 березня.

Йдеться про будинок-"хонку" (за назвою виробника дерев’яних будівель) площею 1125 квадратних метрів, оточений понад 30 га землі. На території також є причал, вертолітний майданчик, елінг, гостьовий будинок на 200 квадратних метрів та басейн.

 

 
Маєток знаходиться у місті Українка на березі річки Стугни в Обухівському районі Київської області.
Одна сотка оцінена у 4,5 тисячі доларів. Загалом вартість маєтку може сягати 360 мільйонів гривень.

Територія продається єдиним майновим комплексом, але на кадастровій карті вона розбита на дві ділянки.

 

Більшою, на 24,4 га, володіє ТОВ "Інвестиційна компанія "Спорт-Тур". Його кінцевим бенефіціарним власником є дружина Медведчука Оксана Марченко.

Інша ділянка записана на ТОВ "Компанія з управління активами "Мтір Ессет Менеджмент", за якою стоять кілька кіпрських офшорних компаній.

Нагадаємо: за даними журналістів, у Медведчука в Україні є щонайменше 5 маєтків, котедж на Оболонській набережній у Києві та більше двох десятків столичних квартир.

Дача, яку тепер виставили на продаж, була виділена фірмі політика ще у 2000-х роках під рекреаційний об’єкт.

У березні 2014 року там згорів один із трьох будинків.

Сьогодні ж стало відомо, що антимонопольний комітет дозволив білоруському "нафтобітумних заводу" отримати контроль над українським ТОВ "ПрикарпатЗахідтранс", яке експлуатує українську ділянку продуктопроводу "Самара — Західний напрямок". По ньому в Україну надходить дизельне паливо з Росії і Білорусі.

Згідно з повідомленням АМКУ, "нафтобітумних завод" купує частку в статутному капіталі ТОВ "ПрикарпатЗахідтранс", яка забезпечить йому перевищення 50% голосів у вищому органі управління компанії.

Профільне видання enkorr вказує, що "Нафтобітумних завод" належить найбільшому приватному білоруському нафтотрейдерові "Інтерсервіс" бізнесмена Миколи Горобця. У 2016 році "Інтерсервіс" поставляв в Україну з Білорусі дизпаливо російського виробництва в обсязі близько 60 тис. тонн. Безпосередньо сам "нафтобітумних завод" є одним з постачальників бітумів на український ринок. У 2018 році він відправив в Україну близько 7 тис. тонн цього продукту.

Власником "ПрикарпатЗахідтранс" з 2016 року була швейцарська International Trading Partners AG. Власником цієї компанії є громадянин Німеччини Анатолій Шеффер. За даними "Наших грошей", він входить в оточення кума Путіна Віктора Медведчука. Про те, що "ПрикарпатЗахідтранс" зараз контролюється Медведчуком, писали опозиційні політики, такі як Ігор Луценко та Сергій Лещенко.

На думку Лещенка, "нафтобітумних завод" — теж всього лише "прокладка" для легалізації Медведчуком придбаного в 2016 році трубопроводу.

Продажі палива з труби вже в самій Україні контролює група Proton Energy Ніссана Моїсеєва, якого теж пов’язують з Медведчуком. 

Дочка Медведчука є похресницею президента Росії Володимира Путіна.

Медведчук на початку 2000-х очолював адміністрацію президента Кучми.

В кінці липня 2018 року він повідомив про рішення приєднатися до партії "За життя" Вадима Рабіновича і очолити напрямок щодо "відновлення миру" з Росією.

«Аргумент»